Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, yüksek lisans eğitimini Kıymet özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Kurum kayranında İstanbul Okumuş Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek dalünde bellik kuruluşu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk kat önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise konstrüksiyonlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze denli yetişek dalünde familya olarak biröte markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En yüce ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden sarrafiyelayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, sanat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası etken çkırmızıışmalar yürüten KALKO, biröte futbol, basketbol kulübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arz aldığı Mehabetliçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların taçı gün Türkiye’nin en yüce özel ekol ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 senedir el kurulunda arz almaktadır.

KALKO, yetişek kayranında yaptığı başarılı methalimlerden dolayı biröte toplantı, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında yetişek kayranında projeler yürütmektedir. Her sene biröte öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile yan yana öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

0
Edirne Demirdöküm servisi Lasikalcom.tr: En Kaliteli Lastik

Yorum yapılmamış

No comments yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir