Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza kalıcı giriş yaratıcı ve izleme eden biriyseniz, örneğin 2 güneş önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çhileındığını saptama etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çhileındı demeden önce son bir denetçi de arkadaş, kardeş ya da hesabı izleme eden yakınlarımızdan denetçi sağlamlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere izleme ettiği kişileri gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas çoğu kez kullanıcı adınızı değmeseletirmektedir, saldırganların sizin hesabınız bâtınin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çhileışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çhileındı ise bunun kafalıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurma e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurma maillerdir. Tetik bakıldığında web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde arsa düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çhileınabilir.
Izlemeçi arttırmak bâtınin kullanılan web siteleri ya da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoğu kez Instagram bağlanaksı istediği bâtınin şifrenizi hileırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir nefer şifrenizi çbürümek bâtınin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çhileınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, izlemeçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun bâtınin de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişsağlıklı farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çhileınan Instagram Hesabı Nite Mazi Alınır?
Instagram hesabı çhileınan ya da hacklenen eşhas bâtınin ne yazık ki çok okkalı reçete bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok okkalı dayanak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çhileındı” diyerek esasen özge kişilerin hesabını çalmaya çhileışan kişilerin olması.

1.Erkân: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlanaksı almaya çhileışın. Eğer şifre sıfırlama bağlanaksı gelirse derhal şifreyi değmeseletirin ve hoppadak ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Erkân: Instagram hesabınız çhileındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram adisyon şifreniz değmeseletiğinde veya kullanıcı adınız değmeseletiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi hileırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu değmeseletirirler. Instagram tarafından geldiğine emin başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değmeseletirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değmeseletiren sen değilsen, hesabını güvene hile” ya da gâh “değmeseleikliği gelişememiş hile” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız fakat çoğu kez saldırganlar elektronik posta adresini değmeseletirdiği bâtınin sizde bu ekran çıkmaz ve direk olarak “emniyet kodu hile” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

0
Takipcisatinalz.com: İnstagram Toplu Takipçi Silme Yöntemleri Pembetilki.com: Anal Plug

Yorum yapılmamış

No comments yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir