Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye kocaış, dünya üzerinde belli başlı alanlarda ülkemizi oyun etmesiyle öne çıdem bir Marifet Kayırıcıı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak hemen başına öne çıdem en mefret miktarda ilaç bağırsakerik patentinin doğruluk sahibidir. Bu zamana kadar yaptıkları buluşlar ve ilaç dalünde çoğu mefret adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çalışmak istediği sahaı mübalağa etmek isteyen Alkoçlar, ılımlığı Metehan Yeşil ile alay malay kurmuş oldukları Ar-Ge isminde programın genel başkanıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na için insanın malumat kepezarcığının beraberinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çalışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak dizgesel bir sentetik zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Salt Ar-Ge projesiyle oturmak istemeyen mebdearı valörında ülkesini devamlı oyun eden Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı buluş belgesi mebdevuruları ile de meşhurdur. 143 adet mebdevurulmuş ve 280’den aşkın beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların beraberinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca müstacel vüruten olaylarda hızlı sonuç alınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Karavaşübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Marifet Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu bilim insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle alay malay tekrar bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Düzlükında imdi asıl bir uzman olmasıyla alay malay kimsenin fark edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda mefret bir öneme mevla olan Alkoçlar, Cihan çapında mahal edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk posta güruhlen flavonol glikozit esaslı yürütmek üzere antiviral birlikteşenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Besin, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu birlikteşke tam olarak 21 pare de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise el arasında en çok buluş belgesi mebdevurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Marifet Kayırıcıı Ödülü’’ namına mevdutir.
Yaptığı çalışmalarla insaniyet tarihine faydasını hiç az etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı gestaltsı yardımıyla oflaz anlayışlere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü özlar elde etse birlikte katiyen çalışmalarından vazgeçmemiş devamlı olarak kendisini Marifet dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle dokunmabana terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez alay malay yürütmek üzere sağaltım yönünde vüruttirdiği birlikteşkeleri keşfederek insaniyet tarihine mefret bir lütufı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde pek bilinmese de bazı kalburüstü molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek vermek gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha dermanlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının değeri ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Salt malum şeylerin üzerinde çalışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çalışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çalışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde bulunan birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu aha de sükselı olmuştur. Hiçbir kötü (kenar etki) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de daha sonrasında ise 25’e doğru ülkede ruhsatı münfailtır. Birlik çalışmalarına tam odak çalışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnızca Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de biryoğun şirketin şirket ve müessis kadrosunda mahal almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Müşterek Sahibi ve Teknolojiden sorumlu başkanıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve yatırım kompradoryla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu başkanıdır.
şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Resi bey Muinsıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma isminde bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve vüruttirdiği onlarca birlikteşkenin beraberinde insanoğluna yarayacak anlayışler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta kenarıkların geçmesi bağırsakin belli başlı bir devranı beklesek birlikte kimiları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de bağırsakerisinden kolay bir şekilde sağaltım edebilmek bağırsakin bu kullanılıyor. Başkaca eşeysel anlayışlev bozukluğunu da sağaltım kılmak bağırsakin kullanılmaktadır. Salt bununla kalmamış coşkunluke karşı dirençli ve dermanlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere mevla olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde buluş belgesi mebdevurularının 2000 adetine doğruın doğruluk sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı anlayışleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çalışsalar da Alkoçlar her devran kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı mevzularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını yüz uzun periyodik kapanmalara ve sosyal hayattan ırak zaruri sülale istirahatlarine verilen mütebaki dünya toplumlarında biryoğun alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir şiddet kazanmış durumda.

Mevzuyla ait görüşünü bildirme eden Spektral Holding Idare Oturmuş Eşbaşkanı Erdal Can Alkoçlar bu devre ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle şahsi bilişim ve teknolojik aparey inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce ister ilaç, ister mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi ait sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına gestaltlabilecek en doğruca katkı, inovasyonu genel anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç dalünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Marifet Kayırıcıı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine mefret miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna nazir çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da mefret vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin müessis ılımlığıdır ve aynı zamanda başkanıdır. Ülkemizde mahal saha gayrı bilim adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok mefret bir miktarda farmasötik birliktesevinçli patentinin doğruluk sahibi olması ve mebdevurusunu ilk yapan insan olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı girizgâhimler ve bulmuş olduğu molekülleri genel olarak insanlığın üs ammaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana sahaında çalışmalarını devamlı çokleterek devamlı faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biryoğun sefer Türkiye Yılın Marifet Kayırıcıı ödülüne layık görülmüştür. Salt ülkemizde değil diyar dışında kısaca global anlamda da biryoğun ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı otların karşılığını almıştır. Meyanğı olan Metehan Yeşil ile alay malay oflaz anlayışlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çalışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz bağırsakin yararlı olmasını düşündüğü otlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı anlayışe yarayacak otları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar biryoğun farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken nazir faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye mebdeladı.

Ülkemizde çalışma gösteren ve bu alanda çalışmaları bulunan Spektral Yatırım Bankası Eş Resi beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katılmış valör yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik sahaındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok doğru zamanda ülkenin doğusunda mahal saha bir zer sahası ile alay malay mebdelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki hediye değanlayışikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun çakılı valör veya miktara mevla “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Yatırım Bankası Resi bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Kol’a tabi mızrap ruhsatları ile sağlamlanabileceğine uyanıklık çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Kol mızrap ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal madun gestaltsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ait de malumat veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni kayar modülü(staking) projemize daimî güvence olarak anlayıştiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit işletme ruhsatını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 sayılı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir beceri güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Ifade No.su ve 18.06.2020 yayın zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası yürütmek üzere dü sınai hammadde mızrap sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen tasarlı açıklamada gözlerine mahal verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye mefret katılmış valör sağlama potansiyeline mevla bulunduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve seda yalıtımı gerekli olan alanlarda kullanılacak olan gereç bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Havaını gerçekleştirdiğimiz pomza mızrap sahasının ise saf gereç gestaltsındaki abesluklar yardımıyla mualla derecede ısı ve seda yalıtımı özelliklerine mevla. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan mualla oranlarda izolasyon sağlamlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik sunma planları bulunduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili mızrap sahalarının ılımlı vadede CRIRSCO kriterlerine reva rezerv tespit raporları düzenlenerek çecik sunmaı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada mahal saha teferruatlara için ayrıca, TBY Holding güzeşte kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar gözetiminde Alman Afiyet Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

0
MedreseRadyo Risale i Nur Personel Sağlık

Yorum yapılmamış

No comments yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir